Zredukowany glutation bardzo silnym przeciwutleniaczem

Zredukowany glutation bardzo silnym przeciwutleniaczem

Trudno będzie znaleźć drugą substancję, która ma tak silne właściwości detoksykacyjne jak glutation. Glutation to substancja, której obecność została stwierdzona we wszystkich żywych organizmach, począwszy od tych najprostszych zbudowanych z jednej komórki aż po ludzki organizm.

Jaką rolę pełni w organizmie?

Glutation jest związkiem w skład, którego wchodzi glicyna, cysteina i glutaminian. Glutation pełni w organizmie kilka ważnych ról. Najważniejsza z nich to ochrona komórek przed niszczycielskim działaniem wolnych rodników. Substancja ta wykorzystywana jest między innymi w leczeniu choroby Parkinsona, a z uwagi na to, że pomaga ona w usunięciu z organizmu toksyn także w terapii osób, które zatruły się metalami ciężkimi.

Wraz z upływającymi latami ilość tej substancji w organizmie zaczyna maleć. Jego poziom można jednak podnieść wzbogacając dietę w dużą ilość warzyw i owoców, które są jego najlepszym źródłem. Glutation można przyjmować również w postaci suplementu.

Kto może zażywać glutation?

O odpowiedni poziom glutationu powinny zadbać nie tylko osoby, których dieta jest uboga w warzywa i owoce. Po glutation w tabletkach mogą, a nawet powinny sięgnąć osoby, które palą papierosy oraz osoby narażone na działanie toksyn. Być może glutation w tabletkach powinny zażywać także osoby po 40. urodzinach. Na rynku dostępny jest zredukowany glutation. Zredukowany glutation to skutecznie działający suplement wysokiej jakości. Szczególnie nowatorską formułą wyróżnia się glutation mse. Glutatiom mse to skuteczny i bardzo dobrze przyswajalny preparat.

Kopiowanie zabronione (c) 2019