Witamina B3 i jej rola w organizmie

Witamina B3 i jej rola w organizmie

Medycyna mitochondrialna to nowy, ale wyjątkowo prężnie rozwijający się dział medycyny. Medycyna mitochondrialna skupiła się głównie na mitochondriach. Po latach badań odkryła, że istnieje związek między kondycją mitochondriów a kondycją organizmu. Okazało się, że sprawnie pracujące mitochondria sprawiają, że jesteśmy mniej podatni na stany zapalne. Mitochondria potrzebują pewnych składników odżywczych. Dostarczają ich substancje mitochondrialne. Wśród nich jest witamina B3.

Dlaczego witamina B3 jest ważna?

Witamina B3 bardzo dobrze wpływa na układ nerwowy. Poprawia pamięć i koncentrację, łagodzi też napięcie i poprawia nastrój. Jej dobrym źródłem jest przede wszystkim mięso. Niedobór witaminy B3 bardzo często występuje więc u wegetarian i wegan. Osobom tym zaleca się więc przyjmowanie wysokiej jakości suplementów diety, w których składzie jest witamina B3.

Inne substancje mitochondrialne

Ważne dla mitochondriów składniki znajdziemy w żywności. To produkty żywnościowe dostarczają takich substancji mitochondrialnych, jak witamina K2, witamina C, witamina D3, l karnityna, kwas alfa liponowy, selen, koenzym Q10. Na rynku dostępne są suplementy z substancjami mitochondrialnymi. Do preparatów bardzo wysokiej jakości należy witamina B complex, chrom w tabletkach, mangan suplement. W postaci tabletek możemy przyjmować również glutation.

Wysoką dawkę naturalnie otrzymanej witaminy K zawiera preparat witamina K2 mk7. Substancje mitochondrialne pomogą nam troszczyć się o mitochondria, dzięki czemu możemy żyć dłużej.

Kopiowanie zabronione (c) 2019