W trosce o mitochondria

W trosce o mitochondria

Medycyna mitochondrialna to nowy dział medycyny. Skupiła ona swoją uwagę na mitochondriach. Pracujący dla niej naukowcy odkryli, że można zmniejszyć ilość zachorowań na choroby cywilizacyjnej dbając o kondycję mitochondriów. Te znajdujące się w każdej komórce ciała struktury produkują niezbędną do życia energię. Potrzebują jednak szeregu substancji odżywczych.

Substancje mitochondrialne jakie znamy obecnie

Substancje mitochondrialne są niezbędne do tego, aby w organizmie mogły bez zakłóceń zachodzić ważne życiowe procesy. Substancje mitochondrialne wspierają mitochondria poprzez to, że chronią je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Do tych ważnych substancji zaliczona została witamina B3, witamina K2, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, koenzym Q10, glutation, witamina B12.

Skąd brać te substancje?

Witamina B3, witamina B2, witamina K2 czy inne substancje mitochondrialne znajdziemy w produktach spożywczych, które powinniśmy spożywać każdego dnia lub 2-3 razy w tygodniu. Często jednak odżywiamy się monotonnie, organizmowi zaczyna brakować ważnych substancji odżywczych. Na szczęście bez trudu kupimy dobrej jakości suplementy diety.

Suplementy diety zawierające w swoim składzie substancje mitochondrialne, które zaleca medycyna mitochondrialna to przykładowo witamina B complex, mangan suplement, chrom w tabletkach. Dostępny jest także preparat witamina K2 mk7. Substancje mitochondrialne dbają o mitochondria. Ich rola w organizmie jest ogromna, warto o nie dbać dostarczając niezbędnych substancji odżywczych.
 

Kopiowanie zabronione (c) 2019