Medycyna mitochondrialna: dowiedzmy się czegoś na jej temat

Medycyna mitochondrialna: dowiedzmy się czegoś na jej temat

Medycyna nieustannie się rozwija. Niemalże każdego dnia słyszymy kolejne doniesienia dotyczące udanych przeszczepów czy innowacyjnych metod leczenia. Nieco mniej mówi się o medycynie mitochondrialnej, która okazuje się być szansą na długowieczność. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Czym się zajmuje?

Medycyna mitochondrialna zajmuje się mitochondriami, czyli strukturami, które obecne są w każdej komórce. Dzięki niej wiemy, że to właśnie kondycja mitochondriów w dużej mierze odpowiada za kondycję całego organizmu, a tym samym za nasze samopoczucie. Uważa się, że osiągnięcia medycyny mitochondrialnej mogą doprowadzić do znacznego wydłużenia życia. Oznacza to, że marzenia ludzkości o długowieczności być może kiedyś się spełnią.

Substancje mitochondrialne

Mówiąc o medycynie mitochondrialnej, nie można pominąć tematu, jakim są substancje mitochondrialne. To właśnie one wpływają na kondycję mitochondriów. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o to, by w naszym organizmie ich nie zabrakło. Substancje mitochondrialne to między innymi:

  • witamina C;
  • witaminy z grupy B: witamina B12, witamina B3;
  • kwas alfa liponowy;
  • l karnityna;
  • witamina K2;
  • selen.

W sprzedaży dostępny jest dzisiaj szeroki wybór suplementów diety dostarczających wymienionych substancji. Na uwagę zasługuje bez wątpienia naturalna witamina C, witamina B Complex czy chrom w tabletkach. Glutation to również substancja, którą warto zażywać, podobnie jak witamina K2 MK7.

Z pewnością medycyna mitochondrialna będzie rozwijała się dalej. Warto obserwować jej postępy. Bez wątpienia poprawią one jakość naszego życia.

Kopiowanie zabronione (c) 2019