Co warto wiedzieć o medycynie mitochondrialnej?

Co warto wiedzieć o medycynie mitochondrialnej?

Wiele miejsca media poświęcają długości i jakości naszego życia. Coraz częściej możemy usłyszeć o nowym dziale medycyny jakim jest medycyna mitochondrialna. Medycyna mitochondrialna daje nam nadzieję na dłuższe życie. Zalecane przez nią substancje mitochondrialne mogą okazać się remedium na wiele chorób.

Substancje mitochondrialne, które warto znać

Substancje mitochondrialne mają za zadanie wspierać i chronić mitochondria. Specjaliści zajmujący się medycyną mitochondrialną odkryli, że witamina B3, witamina K2, selen, kwas alfa liponowy, witamina D3, koenzym Q10, glutation, l karnityna to substancje bardzo korzystnie wpływające na funkcjonowanie mitochondriów. Substancje mitochondrialne znajdziemy w wielu produktach, które powinny gościć na naszych talerzach codziennie.

Na skutek błędów popełnianych przy układaniu jadłospisu, stresu czy innych niekorzystnych czynników, poziom tych substancji niebezpiecznie się w organizmie zmniejsza. Wtedy z pomocą mogą nam przyjść suplementy diety.

Preparaty wysokiej jakości

Na rynku dostępne są suplementy diety bardzo wysokiej jakości z substancjami mitochondrialnymi. Warto wspomnieć na przykład takie preparaty, jak mangan suplement, chrom w tabletkach, witamina B complex. Dostępna jest także witamina K2 mk7. Wszystkie suplementy są bezpieczne, zawierają też tak dobrane dawki substancji aktywnych, aby organizm otrzymał taką dawkę, jaka jest mu potrzebna. Witamina B3 to tylko jedna z substancji, które troszczą się o znajdujące się w każdej komórce naszego ciała mitochondria.

Kopiowanie zabronione (c) 2019